
heter det i et gammelt ordtak. Jeg var derfor relativt trygg da jeg tok sjansen på spå at NRK, TV 2, Aftenposten og andre NATO-medier ville tie om dødsfallet til journalisten Andre Vltchek, født i Leningrad i 1962, statsborger i USA fra og med 80-tallet, men med store deler av verden som arbeidsplass.
22. august, nøyaktig en måned før han døde twitret Vltchek om at en nederlandsk NGO hadde lurt ham til å komme til Venezuela der det ventet dokumentasjon på NATO-trusler mot landet som de siste 20 åra har blitt utsatt for nesten hele USAs arsenal av sabotasje, sanksjoner, statskupp mm. Men det viste seg å være en ren provokasjon. Så der strandet han, uten penger og annet han ble lovet.
Din støtte holder oss gående!
Steigan.no er en av de svært få norske nettavisene med daglig publisering som drives 100 % av frivillige leserbidrag, uten pressestøtte, uten annonser og uten betalingsmur. Takk for at du gjør det mulig.
Støtt oss herHan skal ha blitt utsatt for lignende flere ganger og i juni skal han ha funnet ut at mye av det som sies om Kinas behandling av uigurene er oppspinn for å skade Kina. Så det gir seg sjøl at Vltchek hadde mektige fiender. Tidlig om morgenen 22. september ble han funnet død i bilen sin under det tyrkiske Daily Sabah kaller «mistenkelige omstendigheter».

Vltchek’s World in Words and Images
Artikler av Andre Vltchek her.
oss 150 kroner!


