
Det syriske nyhetsbyrået Sana hevder at USA bruker de gjenværende styrkene sine i Syria til å evakuere hundrevis av Deash (IS)-terrorister til Irak. Byrået skriver:
Medier og lokale kilder sier at de amerikanske okkupasjonsstyrkene har fraktet dusinvis av Daesh-internerte fra al-Hol leiren, øst for byen Hasaka, parallelt med intensiv overflyvning av okkupantenes helikoptre over leiren.
De la til at dette kom mindre enn 24 timer etter å ha fraktet 230 utenlandske terrorister fra terrororganisasjonen fra al-Malkiya fengsel til al-Shadadi fengsel i Hasaka sørlige omgivelser.
Etter å ha dannet den såkalte “Internationale koalisjonen” i august 2014 under påskudd av å bekjempe terrororganisasjon Daesh, er det i dag Washington som bestemmer organisasjonens skjebne gjennom å bruke sine egne styrker til å evakuere Daesh-terrorister for å gjenbruke dem til å angripe andre stater for å iverksette sin politikk mot enhver stat der de måtte finne behov for det for fremme sine egne interesser, og å tilsløre bevis på at de står i en hemmelig allianse med denne terrororganisasjonen.
Siden begynnelsen av den tyrkiske offensiven mot syrisk territorium har de amerikanske okkupasjonsstyrkene fraktet hundrevis av Daesh-terrorister og deres familier fra syrisk område til Irak i seks omganger. I sin ulovlige base i al-Shadadi, sør for Hasaka ha de opprettet et senter for å samle terrorister og deres koner. De siste dagene har de amerikanske styrkene fraktet hundrevis av dem fra al-Hol leiren og andre fengsler til al-Shadadi base for senere å bli transportert ombord helikoptre til Irak.
Det er grunn til å legge merke til at de amerikanske okkupasjonstroppene til nylig har fraktet Daesh-terrorister ombord i helikoptre fra ett sted til et annet om natten for å redde dem fra den syriske arabiske hæren, mens de siste dagene har de amerikanske troppene fortsatte å transportere sine Daesh-terrorister åpenlyst uten å forsøke å skjule det.»
Disse meldingene blir gjengitt i flere medier i Midtøsten, men inntil videre er de ikke bekreftet av vestlige medier. Sana oppgir heller ikke hvilke lokale medier de har som kilde. Det meldes derimot om at IS-terrorister fra Syria allerede har dukket opp i andre land, og deriblant i Indonesia der South China Morning Post refererer en etterretningskilde i Indonesia som sier at 50 IS-kriger og deres familer er ankommet dit etter å ha unnsluppet fra leire og fengsler i Syria. Indonesia er det landet i verden som har den største muslimske befolkninga, og det finnes allerede en grobunn for ekstrem islamisme i landet, så jordsmonnet er klart for terrorister som USA henter ut av Syria.
Din støtte holder oss gående!
Steigan.no er en av de svært få norske nettavisene med daglig publisering som drives 100 % av frivillige leserbidrag, uten pressestøtte, uten annonser og uten betalingsmur. Takk for at du gjør det mulig.
Støtt oss herNettavisa Stripes i USA melder dessuten om at USA vil overlate evakuerte IS-medlemmer til myndighetene i Irak.
Foreign Policy melder dessuten at terrorgruppa FSA, som til nå har vært støttet av Vesten, inkludert Norge, med vilje slipper fri IS-terrorister der de rykker fram i Nord-Syria. Også Tyrkia har brukt IS som redskap i Syria og det har vært et svært intimt samarbeid mellom den tyrkiske etterretningstjenesten MIT og IS.
Erdogan arbeidet hand i hand med IS i Syria sier tidligere IS-leder
Om hvordan IS / Da’esh fikk sine våpen fra Europa
Vestige medier melder om at Belgia og andre europeiske land er klare til å evakuere IS-terrorister og deres familier til sine land. Blant annet skriver The Guardian dette. Det haster for bakmennene til IS, siden den syriske hæren rykker raskt fram for å ta kontrollen over det nordøstlige Syria, og da vil terroristene i så fall bli fengslet og straffet der. Dette vil tydeligvis Vesten unngår.
oss 150 kroner!