Hjem Internasjonalt

Ser du mønsteret?

0
Etter å ha undertegnet avtalen der WEF tar finansiell kontroll over FN dro Børge Brende rett hjem til Jeffrey Epstein for å spise sushi.

Vi vet fra før at Jeffrey Epstein og Børge Brende i e-postkorrespondanse i september 2018 utvekslet ambisjoner om at Verdens økonomiske forum (WEF) kunne erstatte FN.

Kjetil Tveit.

Til orientering: FN er – i det minste på papiret – ment å være en demokratisk institusjon. WEF er derimot en privat medlemsklubb for verdens økonomiske eliter.

Det vår tidligere utenriksminister og nåværende WEF-president dermed signaliserer, er vanskelig å misforstå: At rikmannsklubben gjerne kan overta roret – dersom verden først skal styres som en skute.

Bare et år senere, 13. juni 2019 inngikk FN en «samarbeidsavtale» med WEF, med helse som en viktig del av rammeverket. WHO er en del av FN.

Ifølge Aftenposten Innsikt (2022) ble folkehelse dermed kommersielt, og vaksiner ble viktigere enn nok mat og rent vann for eksempel.

Det er jo ikke så rart, i og med at den våte drømmen til Epstein og Brende – WEF (rikmannsklubben) overtar for FN – var i ferd med å fullføres gjennom den nye avtalen.

Tirsdag meldte Aftenposten at på den samme dagen – 13. juni 2019 – da Brende, som president i WEF, signerte samarbeidsavtalen med FN i New York, hastet han videre til Jeffrey Epstein for en sushimiddag. Skulle de planlegge veien videre?

Flere av Epstein-mailene peker i retning av at han i årene etter finanskrisen i 2008 fungerte som et bemerkelsesverdig knutepunkt mellom sentrale aktører innen finans, teknologi og global helse.

Korrespondansen viser kontaktflater mot blant annet Bill Gates-miljøet, store finansinstitusjoner og forsikringsaktører. I dette nettverket fremstår pandemier ikke bare som helsehendelser, men også som temaer tett koblet til finans, investering og økonomisk modellering.

Resultatet kjenner vi.

VG kunne i 2022 vise til Oxfams rapport: Verdens rikeste ble rikere under pandemien enn i de 14 foregående årene til sammen.

Det er et ubehagelig faktum.

For samtidig som verden opplevde nedstengninger, krisetiltak og historiske økonomiske inngrep, eksploderte formuene på toppen. Pandemien fremstår dermed som en enorm formuesoverføring.

Tenk at dette har vår tidligere utenriksminister tilsynelatende vært med på… sammen med Jeffrey Epstein.

Man trenger ikke lenger krig for å flytte enorme formuer, makt og kontroll på udemokratisk vis. Man trenger bare en krise. Helst en pandemi.

Belarus gir et interessant eksempel.

Reuters rapporterte i juni 2020 at Lukasjenko åpent uttalte at IMF krevde pandemi-nedstengninger som betingelse for lån – et krav myndighetene avviste.

(Aleksandr Lukasjenko (født 1954) er president i Belarus (tidligere kjent som Hviterussland) og har styrt landet sammenhengende siden 1994. Red.)

Samtidig økte det politiske presset, protestene tiltok, og forholdet til Vesten forverret seg.

Uavhengig av hvordan man tolker årsakene, illustrerer situasjonen hvor tett økonomi, krisepolitikk og geopolitikk kan veves sammen i møte med pandemien.

Tenk at med stor sannsynlighet har en pedofili/honningfelle-basert utpresserliga og en tidligere norsk utenriksminister vært med å støpe denne nye krise-baserte verdensordenen.

Hjemmelekse i mønstergjenkjenning:

Klarer du å se likhetstrekk mellom krisebasert pandemi-økonomi og krisebasert grønn økonomi?


Les også:

Forrige artikkelNord-Korea og det gode hatet
Neste artikkelNew York Times med rå krigspropaganda