
Spikeprotein ble påvist i organene til nesten halvparten – alle kvinner – av slagofre opptil 17 måneder etter at de fikk en mRNA COVID-19-vaksine, ifølge en ny fagfellevurdert studie.

Av Michael Nevradakis, Ph.D. (The Defender)
Studien bekreftet at noe av det oppdagede spikeproteinet stammet fra COVID-19-vaksinene hos alle pasientene. Ingen av pasientene hadde en aktiv COVID-19-infeksjon på tidspunktet for hjerneslaget.
Studien, utført av 10 japanske forskere, undersøkte retrospektivt tilfellene til 19 ofre for hemoragisk hjerneslag fra 2023 og 2024 for å undersøke den potensielle sammenhengen mellom hjerneslagene og mRNA COVID-19 -vaksiner.
Spikeprotein ble funnet i vev og organer hos 43,8% av de 19 slagofrene som ble undersøkt. Alle pasientene i 43,8%-gruppen var kvinner.
Forskerne fant spikeproteinet inne i hjernearteriene, som strømmer til hjernen. Hos én pasient var spikeproteinet tilstede 17 måneder etter vaksinasjon, mens hos to andre ble proteinet oppdaget henholdsvis 12 og 11 måneder etter vaksinasjon.
Forskerne sa at funnene «reiser betydelig bekymring» om den langsiktige sikkerheten til mRNA COVID-19-vaksinene.
De viste til rollen til lipid-nanopartikler, som leverer mRNA til menneskeceller, i å bidra til risikoen for hjerneslag.
«Disse funnene reiser betydelig bekymring angående biodistribusjonen av vaksiner basert på lipid-nanopartikler og deres langsiktige sikkerhet», skrev forfatterne av studien.
Studien ble publisert i juniutgaven av Journal of Clinical Neuroscience .
Christof Plothe, DO , medlem av styringskomiteen til Verdens helseråd , sa at studiens funn stemmer overens med bredere rapporter om «kjønnsspesifikke vaksinekomplikasjoner, inkludert menstruasjonsforstyrrelser og myokarditt».
«En usedvanlig langvarig vaksinasjonseffekt»
Karl Jablonowski, Ph.D., seniorforsker ved Children’s Health Defense, sa at 17, 12 og 11 måneder er «en usedvanlig langvarig vaksinasjonseffekt».
«Proteinøkning og immunrespons på det som varer i 17 måneder etter vaksinasjon er en stor sak og et stort problem», sa Jablonowski. «Det betyr at angrepet på den vaksinertes kropp og de negative effektene av det kan eksistere i all evighet, for alltid».
Andre studier har funnet at lipid-nanopartikler leverer DNA-forurensninger , som finnes i mRNA COVID-19-vaksiner, gjennom hele kroppen.
Plothe sa at studieresultatene motsier påstander om at spikeproteinets tilstedeværelse i kroppen ville forbli lokalisert til vaksinasjonsstedet og bare vare i en kort periode.
Centers for Disease Control and Prevention (CDC) hevder at etter at mRNA kommer inn i muskelceller etter COVID-19-vaksinasjon, brukes cellenes maskineri «til å produsere en ufarlig del av det som kalles spike-proteinet». Proteinets tilstedeværelse «utløser deretter immunforsvaret vårt til å produsere antistoffer og aktivere andre immunceller for å bekjempe det de tror er en infeksjon».
«Eventuelle bivirkninger av å få vaksinen er normale tegn på at kroppen bygger opp beskyttelse», hevder CDC.
Men for Plothe reiser den langvarige tilstedeværelsen av spikeprotein «alvorlige spørsmål om den langsiktige oppførselen til mRNA-teknologi i menneskekroppen».
«Selv om studien ikke definitivt beviser årsakssammenheng, tyder påvisningen av spikeprotein i hjernearteriene – kombinert med tegn på immuncelleinfiltrasjon – på en plausibel mekanisme for skade på blodårer og hemorragiske hjerneslag», sa Plothe.
Rask godkjenning av COVID-vaksiner «etterlot kritiske hull» i sikkerhetsdata
I følge studien viste kliniske studier av mRNA COVID-19-vaksinene deres «kortsiktige sikkerhet og effekt». Imidlertid er de langsiktige effektene og biodistribusjonen av vaksinene «fortsatt underutforsket».
Plothe sa at mangelen på langsiktige sikkerhetsdata for mRNA COVID-19-vaksinene er «bekymringsfull», og la til at den akselererte godkjenningsprosessen for disse «etterlot kritiske hull i vår forståelse av disse vaksinenes forsinkede effekter».
Til tross for mangel på langsiktige sikkerhetsdata, er det vi vet om effektene av spikeproteiner på kroppen bekymringsfullt, sa Plothe.
«De potensielle konsekvensene av vedvarende spikeprotein er alvorlige og mangesidige. Kronisk betennelse, koagulasjonsforstyrrelser og autoimmune reaksjoner kan oppstå over tid, noe som utgjør risikoer som aldri ble vurdert tilstrekkelig under kliniske studier», sa Plothe.
Hun la til at flere studier og obduksjonsrapporter har vist at mRNA-vaksiner kan forårsake vaskulær og nevrologisk skade.
Epidemiolog Nicolas Hulscher refererte til en nylig studie i Nature Biotechnology i Substack , som fant at mRNA-vaksinasjon hos mus resulterte i toppproteinuttrykk «i kritiske organer, inkludert lever, milt, lunger, hjerte, hode og nyrer».
«Dessverre ser dette ut til å være tilfelle også hos mennesker», skrev Hulscher.
En fagfellevurdert studie publisert i International Journal of Innovative Research in Medical Science i november 2024 fant at COVID-19-vaksiner utgjør en 112.000% større risiko for hjerneslag og blodpropp enn influensavaksiner, og en 20.700% større risiko for disse symptomene enn alle andre vaksiner til sammen.
I februar publiserte forskere ved Yale University en forhåndsvisning som viste at spikeprotein fra COVID-19-vaksinen ble påvist i blodet til minst én person 709 dager etter vaksinasjon – en betydelig lengre tid enn tidligere målt.
En studie publisert forrige måned i Immunity, Inflammation and Disease fant at unge voksne som fikk en Pfizer COVID-19-vaksine viste forhøyet toppproteinproduksjon et år eller mer etter vaksinasjon.
Ifølge forfatterne av den nye studien er det et presserende behov for «globale replikasjonsstudier» for å validere disse funnene og sikre omfattende sikkerhetsevalueringer av mRNA-vaksiner.
Plothe sa at den nye studien bidrar til «et økende antall bevis» på skade forårsaket av mRNA-vaksiner, og bidrar til krav om at de suspenderes eller trekkes tilbake.
«Gitt de uløste sikkerhetsproblemene og tilgjengeligheten av alternative løsninger, er det et presserende behov for et globalt moratorium på disse vaksinene», sa Plothe. «Uavhengig, transparent forskning må prioriteres for å avgjøre om risikoen oppveier eventuelle påståtte fordeler – før flere liv blir ugjenkallelig skadet», sa Plothe.
Relaterte artikler i The Defender
- Unge voksne fortsetter å produsere toppprotein ett år etter å ha mottatt COVID-vaksine
- Hjernetåke etter vaksine og immunsvikt knyttet til proteinøkning som kan vedvare i kroppen i årevis
- COVID-vaksiner utgjør 112 000 % større risiko for hjernepropper og hjerneslag enn influensavaksiner
- Se: Økt protein fører til «fem skademekanismer» i menneskekroppen
- Forskere ber FDA om å suspendere eller trekke tilbake mRNA COVID-vaksiner
Kilde:
‘Gravely Concerning’: Spike Protein Found in Female Stroke Victims Up to 17 Months After Receiving mRNA COVID Vaccine
Publisert på norsk av Fritt vaksinevalg.
oss 150 kroner!
