
George Galloway ble arrestert på Gatwick lufthavn av antiterrorbetjenter i henhold til Terrorism Act, terrorloven, 27. september 2025. Hans parti, Arbeiderpartiet i Storbritannia, beskrev arrestasjonen som politisk motivert krenkelse.
The Independent skriver: George Galloway detained under Terrorism Act at Gatwick Airport.
Det var Metropolitan Police’s Counter Terrorism Command som utførte arrestasjonen.
Din støtte holder oss gående!
Steigan.no er en av de svært få norske nettavisene med daglig publisering som drives 100 % av frivillige leserbidrag, uten pressestøtte, uten annonser og uten betalingsmur. Takk for at du gjør det mulig.
Støtt oss herGalloway ble altså arrestert i henhold til terrorloven, som tillater politiet å stoppe og avhøre personer i britiske havner for å vurdere potensiell involvering i fiendtlige aktiviteter.
Galloway er leder av Workers Party of Britain, et parti han grunnla i 2019.
Partiet bekreftet arrestasjonen og beskrev den som et politisk motivert overgrep.
George Galloway har sittet i Parlamenet i mange år for Labour.
Galloway og hans kone ble sluppet løs igjen etter arrestasjonen og fikk fortsette reisa, men når et land begynner å bruke terrorlovene mot en leder av et arbeiderparti sier det mye om tilstanden i landet. Keir Starmer fører Storbritannia stadig djupere inn i den politiske og økonomiske krisa.
Galloway leder Mother of All Talk Shows:
Se også:
oss 150 kroner!