
Eva Karene Bartlett, som har markert seg som uavhengig journalist og analytiker. «Jeg reiser til steder og skriver om dem». Lange opphold i Palestina, Syria, Venezuela og Donbass har resultert i en meget respektert posisjon. For tiden er hun bosatt i Russland. Hun ble kjent i Norge og verden forøvrig da hun i 2016 satte kraftig på plass Kristoffer Rønneberg, journalist i Aftenposten under en pressekonferanse om Syria i FN.
Intervjuet er tekstet på norsk
Å sette opp forumet og dokumentere det gjennom video har vært en økonomisk utfordring, og vi håper våre lesere og seere vil bidra til å finansiere arbeidet vårt.
Se nedenfor hvordan du kan bidra.
Vipps: 116916
Du kan også kreditere Mot Dags støttekonto: 9001 30 89050
Fra utlandet:
Iban nummer
NO5590013089050
Swift/BIC for SpareBank 1 Oslo Akershus
LABANOKK
I oktober ble for første gang Tolfa International Forum arrangert i byen Tolfa i Italia, nærmere bestemt på det 400 år gamle klosteret Convento Cappuccini. Initiativtager til arrangementet var sjefredaktør Pål Steigan:
«2024 er et av de mest dramatiske og skjebnesvangre årene i minne. Derfor er nøktern analyse, kunnskap og fremtidsvisjoner avgjørende. Vi inviterte til Tolfa International Forum for å lytte til solide, og interessante presentasjoner av topp foredragsholdere, og ikke minst til spennende debatter. I antikkens Hellas, Roma og Etruria ble store samtaler kombinert med kultur, mat og drikke. Convento Cappuccini er ideell for denne tradisjonen».
Serien merkes med @TolfaInternationalForum
oss 150 kroner!




