Godkjenningen av Covid-19 mRNA-vaksine i Norge

0
«Studien fant at 17% av de uvaksinerte barna hadde kroniske helseproblemer etter 10 år, mens 57% av de vaksinerte barna hadde minst ett kronisk helseproblem».

Vi har de siste ukene hatt en gjennomgang av hendelsene under pandemien med fokus på styringen fra den amerikanske «sikkerhetsstaten». Vi har fremhevet dokumenter som peker på at pandemien ble regisert av institusjoner som DOD, NSC og DARPA i USA.

12. desember 2025 Thomas Kenworthy, Foreningen lov og helse.

COVID-politikken (fra nedstengning til vaksine, masker, reiseforbud, massetesting, hasteutviklet vaksine, mediekampanjen, sensuren mv.) var en kalkulert og lenge planlagt&øvet&tilrettelagt militær reaksjon på en fiktiv «biologisk hendelse».

Vaksineutviklingen skjedde i operasjon WARP speed med DOD som oppdragsgiver. Alle reguleringer ble satt til side gjennom OTA kontrakter innenfor PREP act kriselovgivning med påfølgende EUA krisegodkjenning. Disse forholdene bestemte egenskapene til (de samme) produktene som ble administrert i Norge, EU og ellers.

Pfizer COVID vaksinen ble krisegodkjent (EUA) i USA 11 desember. Pfizer vaksinen fikk en Conditional Marketing Authorisation (CMA) fra European Medicines Agency (EMA) og vedtak i Europakommisjonen 10 dager senere 21 desember 2020. Godkjenningene var basert på data fra pfizer. Varslingssaken tilknyttet disse er fortsatt pågående.

Gitt hvor mye arbeid det er gå gjennom alle egenskapene til biologiske substanser og undersøke egenskapene på mennesker og gitt at EMA og FDA forutsetningsvis er uavhengige organisasjoner er 10 dager bemerkelsesverdig kort tid mellom disse godkjenningene.

Norge er via EØS avtalen Forordning (EF) 726/2004 nedfelt i legemiddelforskriften § 6-1 «Markedsføringstillatelse etter sentral prosedyre» forpliktet til å tillate markedsføring av legemidler i Norge når de er godkjent i EU. Statens legemiddelverk publiserte derfor et «faktaark» samme dag der det slås fast at vaksinen er «betinget godkjent».

Godkjenningen og oppfølgingen ble gjort av EMA. Ingen norske institusjoner (FHI, helsedirektoratet og legemiddeltilsynet e.l.) deltok. Siden de ikke hadde noen operativ rolle i godkjenningen (annet en å rapportere hendelser) sitter de neppe på dypere kunnskap om vaksinen. Disse organene fungerte som utstillingsvindu for å skremme om viruset og berolige om vaksinen uten egen kompetanse.

Lekkede e-poster fra EMA viser at personene som forutsetningsvis skulle gjøre vitenskapelige vurderinger ble utsatt for stort politisk press. Spørsmålet EMA behandlet var ikke de vitenskapelige dataene men tidspunktet for godkjenningen ( se gjennomgangen til Sasha Latypova i lenken).

E-postene viser Europakommisjonens president at Ursula von der Leyen presset og lokket medlemslandene til en felles «Conditional Marketing Approval (CMA)» til forskjell fra «Emergency Authorization» Art 5(2) som er en kriseregulering åpen for det enkelte land både å godkjenne og avslutte. Hun presset for en felles EU avtale med Pfizer. CMA stiller strengere krav til produktene enn Art 5(2). Dette ble omgått ved drakoniske kontrakter som gjorde produsenten ansvarsløs.

Von der LeyenSiden var aktiv i forhandlingene privat via sms direkte med Pfizer direktør Albert Bourla Regjeringen gjorde sommeren 2020 avtale med EU om deltakelse i EU’s vaksineavtale. Solberg & Høie kom von der Leyen i møte.

Et eksempel på presset mot de vitenskapelig arbeiderne er håndteringen av problemet med den lave (55%) mRNA integriteten. Dosene i en injeksjon blir dermed mindre enn tiltenkt. Mer alvorlig er at dosene kan inneholde annen mRNA og slik at man blir produsent av nye ukjente proteiner.

Man finner igjen de samme «postgodkjenningoppfølgingskravene» Løpende vurdering som følger med FDAs EUA i den norske godkjenningen. Ved løpende vurdering vurderes EMA blodpropper, hjertestans, spontanborter, turbokreft osv fortløpene. Hvis dette er særlig flere enn ingen har myndighetene interesse i å dekke over forholdet.

Høie så problemet i et lyst øyeblikk 21.12 2020:

«For å vite langtidsbivirkninger må man vaksinere mange over lang tid. Skal man gjøre det, ville vi aldri kunne tatt den i bruk nå».

Eller motsatt. Skulle man vite langtidsvirkningene kunne han ikke ta vaksinen i bruk desember 2020 (Og skulle man vite korttidsvirkningene kunne man ikke vaksinere alle på en gang). Men det gjorde han, ihvertfall frontet han det. Siden har vi hatt vedvarende 10% økt dødelighet og færre barnefødsler. Den svenske Vaksinekoordinatoren Richard Bergström ble, som en pussighet, kommandør av Den Kongelige Norske Fortjenstorden for sitt bidrag til å masseforgifte nordmenn.


Denne artikkelen ble publisert av Foreningen lov og helse.

Forrige artikkelGMO forskningsmiljøet på Nibio gleder seg til EØS-direktivet blir implementert i Norge!
Neste artikkelForslaget om valg i Ukraina et triks for å lure inn NATO-tropper
Foreningen lov og helse
Foreningen er initiert og dannet av personer hovedsakelig fra justis- og helsesektoren som er kritisk til helsepolitikken (eller deler av den) samt lovverket som ble innført som en respons på at det ble erklært en koronapandemi i starten av 2020. Foreningen er primært åpen for medlemmer i eller med bakgrunn fra justis- og politi, helsesektoren (privat eller offentlig), forsvaret, jurister og skole/utdanning. Dette er yrkesgrupper innenfor de systemene som i betydelig grad har vært involvert i den offisielle håndteringen av pandemien.