
Dette er 206. del av min ‘krigsdagbok’, som er basert på daglige notater om utviklingen av krigen i Ukraina etter Russlands invasjon 24. februar 2022. Samt om relaterte forhold.

12. juni
Jeg har ikke sagt noe om opptøyene i USA, men gjentar noe jeg har sagt tidligere, at det er bedre at amerikanerne slåss seg imellom og eventuelt ødelegger eget land, enn at de fortsetter med ødeleggelsen av andre land.
Det er ikke sikkert at det ene vil føre til det andre, det kommer an på om opptøyene utvikler seg til at stater prøver å bryte ut av den forbundsrepublikken som USA er. Det har USA egentlig fortjent, da det er det USA og andre NATO-land har gjort med land som Korea og Vietnam (fra 1955-1975). Delvis også Jugoslavia og Kina. USA sikret at de som tapte borgerkrigen i Kina kunne forskanse seg på Taiwan. USA/NATO har også prøvd/prøver å splitte opp/ødelegge Russland.
På Dagsrevyen i går var det en av USAs «innvandrere» som sa at Trumps politikk er sjølmotsigende. For hvis Trump ønsker at USA skal konkurrere og vinne over Kina er USA avhengig av nettopp den billige arbeidskraften som millioner av innvandrere, legale som illegale, bidrar med.
Det er sjølsagt et godt poeng, som tyder på at det ikke finnes noen gode løsninger på dette problemet, sjøl om Trump tror han har løsningen. I alle fall ikke gode løsninger for de som vil at USA skal fortsette som før. Og det er bra.
13. juni
Vi må hindre at Iran får atomvåpen, sier Espen Barth Eide. Han er utenriksminister i det landet som hjalp Israel med å skaffe atomvåpen.
Den evig bombeglade Ine Eriksen Søreide klandrer Iran for at Israel angrep Iran. Hun kan bli Norges neste utenriksminister. Hva har nordmenn gjort for å fortjene så elendige politikere?
14. juni
Medienes oppgave er å formidle krigspropaganda og å mobbe dem som vil ha fred.
Lene Cecilie Glosimot er førstekandidat for Fred og Rettferdighet (FOR)i Finnmark. Nå kjefter NATO-kringkasteren NRK på henne fordi hun ikke ser noen annen løsning på krigen i Ukraina enn at «Russland beholder deler av Ukraina». Men det er nå to år siden Stian Jenssen, som var Jens Stoltenbergs stabssjef, sa det samme. Hvorfor kjeftet ikke NRK på ham?
«Alle partiene på Stortinget vil støtte Ukrainas forsvarskamp». Faktum er at de støtter USA/NATO/EUs krig mot Russland med ukrainere som kanonføde, og at de nesten alltid støtter USA/NATO/EUs kriger. Hadde de hatt skamvett hadde de sjøl meldt seg til tjeneste ved fronten i Ukraina.
«Det er ingen ting som tyder på at folk i den østlige delen av Ukraina ønsker seg inn under Russlands herredømme». Faktum er at både valg og målinger tyder på det mens NRK har «cherrypicket» en måling fra 2007 og en folkeavstemning fra 1991, som de dessuten har misforstått, da den dreide seg om å gå ut av Sovjetunionen ikke ut av det Aftenposten feilaktig kaller «Russlands herredømme».
Mvh Lars Birkelund, FORs førstekandidat i Innlandet.
Seinere samme dag:
«Iran truer militærbase med nordmenn», sier NATO-kringkasteren NRK. Det NRK ikke sier er at dette er en base der norske soldater har vært del av USAs okkupasjonsstyrker helt siden 2003, en base som derfor har blitt angrepet av irakere mange ganger.
«Det viktigste for oss er sikkerheten til personellet, sier pressevakt Aleksander Hage i Forsvaret». Hvis det hadde vært sant hadde det aldri blitt stasjonert så mye som EN norsk soldat der.
Seinere samme dag:
Hvorfor i helvete sender dere krigsfly til Stillehavet, Jonas Gahr Støre, Espen Barth Eide og Jens Stoltenberg? Dere har for lengst lagd nok faenskap og elendighet i verden om dere ikke også skal bli med på USAs krig mot Kina.
Norge har ikke hatt verre politikere siden Quisling styrte landet på Hitlers nåde. Det finnes knapt en internasjonal konflikt de ikke har blandet seg inn i og eskalert til noe mye verre.
oss 150 kroner!


