
Dette er 169. del av min ‘krigsdagbok’, som er basert på daglige notater om utviklingen av krigen i Ukraina etter Russlands invasjon 24. februar 2022. Samt om relaterte forhold.

23. februar
God søndag, og god bedring til norske politikere, journalister og redaktører.
USA med allierte jugde om Vietnam, Sør-Amerika, Jugoslavia, Irak, Libya og Syria og de sa at de kunne «vinne» i Afghanistan. Det siste sa også Joe Biden og hans papegøye Jens Stoltenberg, kun få uker før USA/NATO tapte krigen, etter 20 år.
Det å tro at USA/NATO og deres medier forteller sannheten om krigen i Ukraina krever derfor en spesiell form for dumskap. Og de dummeste av de dumme befinner seg i norske medier, på Stortinget og i regjeringen.
Nå har USA fått en president som snakker relativt sant om NATO, Russland og Ukraina. Hva skjer? Norske redaktører, journalister og politikere hater ham mer enn noensinne.
Seinere samme dag.
Skjelettene faller raskere og raskere ut av NATOs skap. Her er mer fra Jeffrey Sachs tale i EU-parlamentet, der han gir en leksjon om hva diplomati går ut på og skuffet må konstatere at NATO klarte å finne en som er enda verre enn Jens Stoltenberg.
Seinere samme dag.
Danskene har nådd bånn i bøtta når hele nasjonalforsamlingen applauderer Dmytro Kanuper fra nazistiske Azov Battalion. Men det var jo også en dansk regjering som raskest la seg på ryggen for Hitler i 1940. Forskjellen er at danskene nå gjør det mens ukrainske fascister/nazister er i ferd med å tape. I 1940 trodde de at Hitler ville vinne.
Seinere samme dag.
Boris Johnson, Storbritannias statsminister fra 2019 til 2022, sier at NATO fører en proxykrig mot Russland, og at NATO må gi flere våpen til proxiene (i Ukraina) for at de skal klare å vinne.
Det er sjølsagt ingen hemmelighet, men det er forbudt å si det i Norge. I alle fall på TV. Så NRK og TV 2 Nyheter vokter seg vel mot å invitere folk som kan fortelle denne sannheten.
Når jeg sier at det er en proxykrig blir jeg kalt fascist, forræder, putinist osv. Jeg har til og med blitt truet med vold og jeg er langt fra den eneste som har opplevd det.
Slik har Norge blitt pga den altomfattende krigspropagandaen mot Russland, der det også er forbudt å si at NATO framprovoserte krigen.
Propagandaen har ført til at mange i Norge oppfører seg som om Russland har invadert Norge, mens Russland faktisk invaderte et land som da i nesten 8 år hadde førte en krig mot Russland på vegne av USA/NATO/EU.
24. februar
Kjeltringen Jens Stoltenberg da han oppmuntret USA til å bruke mer penger på krigen fordi det er lønnsomt for USA. https://www.facebook.com/100010611006738/videos/1462675538038122
Seinere samme dag.
I Ukraina sier Arestovich, Zelenskys ex-rådgiver, at Zelensky i dag ikke klarte å få flertall i nasjonalforsamlingen for å bli anerkjent som president fram til det tidspunktet da det er mulig å få valgt/innsatt en ny president. Men hva vil da skje i mellomtiden?
Arestovich ser lyst på dette, da han ønsker å bli president. Dessuten har han sagt at Zelensky bør arresteres. Så nå kan det ligge an til at Zelensky søker asyl i et annet land. Norge?
«Dette er et slag i ansiktet: dine dager er talte», sier Arestovich til Z, han som Regjeringen (Norge) og Stortinget har smisket for i tre år og gitt mange milliarder av våre skattekroner til, mens flere og flere ukrainere har blitt drept og de resterende har mistet mer og mer av landet sitt.
«Ukraina trenger ikke midlertidige skikkelser, men ledere som handler bestemt og pragmatisk – uten hysteri, illusjoner eller kunstige grep for å holde på makta. Den svake må ut. Den ansvarlige må ta roret», sier Arestovich. Det siste antagelig om seg sjøl.
Kommentar: dagen etter ble beslutningen omgjort med knapt flertall for Zelensky.
25. februar
FNs sikkerhetsråd har sagt at krigen skal avsluttes, Jonas Gahr Støre, regjeringen hans, Stortinget og mediene deres vil fortsette den.
Fy faen, for en elendig gjeng. Den samme gjengen som pleide å si at de ville ha en FN-ledet verdensorden. I virkeligheten fulgte de USA. Nå, med Trump, vet de ikke lenger hvem de skal følge. Kanskje Zelensky? Nei, han mistet i går flertallet i Ukrainas nasjonalforsamling.
Morsom kommentar om Støre og Zelensky på X: «Dere bør ligge sammen. Alt for Norge?»
oss 150 kroner!


