
Călin Georgescu hadde overlegent mest stemmer i første omgang av presidentvalget i Romania. Så annulerte Høyesterett andre valgomgang med påstand om «russisk innblanding», noe som ikke lot seg bevise. I går 26. februar ble Georgescu arrestert av sikkerhetspolitiet, lagt i håndjern og behandlet som en farlig kriminell. Etter noen timer i arresten ble han så sluppet fri igjen. Lars Birkelund beskriver her hvordan dette NATO-kuppet har utviklet seg.

6. desember 2024
Romania ble lurt inn i NATO i 2004 og 8. desember kan landet få en president, Calin Georgescu, som vil ta landet ut av NATOs (proxy)krig mot Russland.
Så nå er NATO-mediene i panikk, med påstander om at Russland har hjulpet ham. Det at USA/NATO/EU hjelper sine kandidater, uansett land tier de sjølsagt om. Og disse landenes samlede propagandabudsjetter er naturligvis langt større enn Russlands. Her to linker som viser hvordan NATO/EU-land bruker sine ressurser på å påvirke valg og annet:
«Det amerikanske forsvarsdepartementet er i ferd med å utvikle planer om å fôre ikke-amerikanske medier med desinformasjon».
The Intercept:
«One of the many pressing stories that remains to be told from the Snowden archive is how western intelligence agencies are attempting to manipulate and control online discourse with extreme tactics of deception and reputation-destruction».
7. desember
Valget i NATO-landet Romania ble i går annullert fordi en motstander av NATOs (proxy)krig mot Russland vant første valgomgang. Hva vil skje videre? Vil valget bli utsatt på ubestemt tid, inntil NATOs nye militærbase i Romania er ferdig bygget?
Dagsrevyen meldte i går at hele valgprosessen skal tas om igjen, med «nominering av nye presidentkandidater», og at det vil ta flere måneder. Betyr dette at Călin Georgescu, som vant første valgomgang og var favoritt til det avgjørende valget, ikke får lov til å stille?
Samtidig sier Dagsrevyen at både Georgescu og NATOs kandidat Elena Lasconi fordømmer avgjørelsen om å annullere valget. Georgescu kaller det et statskupp mens Lasconi sier at dette vil føre til anarki i Romania.
8. desember
I NATO-landet Romania ble det fredag annullert et valg fordi en fredskandidat, Calin Georgescu, lå an til å vinne.
Hvis jeg har forstått dette riktig ble det tidligere i dag opprettet en nettside der det ble oppfordret til å signere på en underskriftskampanje som krever et nytt fritt valg i Romania. Dette ble jeg gjort kjent med for noen minutter siden på X.
Kampanjen skal ha fått mer enn 720.000 underskrifter i løpet av noen timer før nettsiden ble stengt. Men av hvem? Jeg regner med at det må være de som bygger en stor militærbase i Romania nå, nemlig NATO. Jeg tror den skal bli Europas største. Intet må komme i veien for den, som NATO skal bruke mot Russland.
Altså vet vi hva som kommer til å skje i Norge hvis det skulle skje noe så usannsynlig som at et fredsparti skulle ligge for godt an på meningsmålingene.
21. desember
Romania avlyste et valg fordi høyesterett der påsto at Russland hadde påvirket valget. Dette mens presidenten sier at det ikke finnes bevis for slik påvirkning, ifølge Financial Times.
Sannheten er naturligvis at NATO/EU-landene blander seg mye mer inn i Romania enn Russland OG at valget ble avlyst fordi han som lå an til å vinne valget, Călin Georgescu, hadde sagt at han ikke vil at Romania skal være med på krigen i/om Ukraina, som er NATOs krig mot Russland. Men det er det ikke lovlig å si i norske medier.
https://www.ft.com/content/743ad422-385a-4bcc-8325-e573bee042c7
23. desember
Det som ble påstått å være Russlands påvirkning på Romanias valg, en påstand norske medier godtok uten videre, har vist seg å være nærmest det stikk motsatte:
«En ny rapport fra etterforskningsstedet snoop.ro avslører at TikTok-kampanjen som ble sitert i de deklassifiserte rumenske etterretningsdokumentene faktisk ble betalt av det regjerende National Liberal Party (PNL), altså partiet som støttet å avlyse valget»!
2025
6. januar
Som kjent ble valget i Romania annulert fordi en fredskandidat, Georgescu, lå an til å vinne. Siden da har det daglig vært store demonstrasjoner for å fullføre valget.
Daily Romania rapporterer om «total silence in the Romanian mainstream media». På samme måte i Norge. Her har mediene bred og positiv dekning av slike demonstrasjoner hvis de er til fordel for krig (les NATO), mens demonstrasjoner for fred forties. Derfor blir norske medier kalt NATO-medier.
10. januar
«Vi gjorde det i Romania og vi må sjølsagt også gjøre det i Tyskland hvis det blir nødvendig».Thierry Breton, tidligere EU-kommissær, sier med dette at det var EU som sørget for at valget i Romania i desember ble annullert, og at EU kan sørge for det samme i Tyskland. Han kan neppe forstås på noen annen måte.
Så gjenstår å se hva som vil skje. Men NATO/EU-elitene er sjølsagt redde for at et fredsparti kan vinne valget i Tyskland. Som i Romania, der en fredskandidat, Georgescu, lå an til å vinne da valget ble avlyst der.
10. februar
Klaus Iohannis trekker seg som president i Romania. Dette som følge av protestene som har pågått etter at presidentvalget ble annullert, fordi fredskandidaten Călin Georgescu lå an til å vinne.
26. februar
Det var lett å forutse at mye ville bli gjort for å hindre at fredskandidaten Calin Georgescu blir president i Romania. Han hadde vunnet valget i desember hvis det ikke hadde blitt annullert.
Like etterpå sa Georgescu at det ville bli diktet opp falske anklager mot ham. Nå har det skjedd og Høyres Peter Frølich er glad for at Georgescu har blitt arrestert. Slik mistet Frølich retten til å kalle seg demokrat.
USA/NATO/EU påvirker Romanias valg langt mer enn Russland. Men Frølich vil ha et diktatur, der kun antirussiske krefter har lov til å drive med lobbyvirksomhet/påvirkning.
NATO jobber med kraftig utvidelse av en base ved Svartehavet i Romania. Alle skjønner, også Frølich, at den skal brukes mot Russland, kanskje primært mot Krim.
Georgescu er kritisk til NATO og ønsker ikke at Romania skal bli dratt inn i krigen. Men det det ønsker NATO/Frølich. Derfor er Frølich fornøyd med arrestasjonen av Georgescu.
«De presset Georgescu mot veggen som en kriminell, selv om han nylig ble operert i kneet og fortsatt er under bedring. Folk har samlet seg utenfor påtalemyndighetens kontor og krevd Georgescus løslatelse. Georgescus advokat har ikke blitt sluppet inn i bygningen».
«Georgescus kone ankommer påtalemyndighetens kontor
Journalist: «Hva har de tenkt å oppnå med dette?»
Cristela: «Det er åpenbart for alle hva som skjer. Det er en maskerade, spillet med håndjern som de liker så godt. Dette er det såkalte demokratiet».
Løslatt fra fengsel
I går kveld ble så Georgescu løslatt, men med påbud om å ikke engasjere seg i sosiale medier eller snakke med mediene. EUs definisjon av «demokrati» fortsetter å utspille seg.
oss 150 kroner!


