Vi er nå i 1984

0
Vesten synker ned i en galskap som kan sammenliknes med Romas siste dager, skriver artikkelforfatteren. Dekadansen er det i hvert fall ingenting å si på.

Bevisstheten på at man i Vesten nærmer seg en situasjon hvor Orwells 1984 ikke lenger er en fiksjon, men heller en brukermanual, har økt merkbart siste årene. Trond Skaftnesmo er en som har beskrevet samfunnsutviklingen i dette lyset meget godt, for eksempel her i Gjensyn med 1984 del 1 og del 2. Noe overlappende temaer har også Lov og helse: Kan vi stole på myndighetene? som tok for seg den ekstreme norske dobbelttenkningen vedrørende egne myndigheter, eller Kjetil Tveits Demokratiet råtner fra toppen som tar for seg noen fantastiske tilfeller av orwellisk nytale.

Av Terje Hansen, Foreningen lov og helse.

17. januar 2025 

På ett eller annet tidspunkt må man vurdere om det er feil å formulere det som at vi er på vei mot, men heller bør si rett ut at vi har fått en slikt samfunn. Når har man nådd et slikt tidspunkt? Det kan godt hende at dette tidspunktet allerede har passert, i og med at et Senter For Sannhetskontroll blir forsøkt innført mange steder i vesten, også Norge, noe som må kalles en slags 1984-milepæl.

I det følgende kommer det en annen milepæl.

Digitale re-utdanningsleire mot feil meninger

Drew Pinsky er i tillegg til en såkalt mediapersonlighet en doktor med 40 års praksis og følgende bakgrunn:

Etter at han uteksaminerte fra Polytechnic School i 1976, studerte Pinsky biologi på Amhers College med en bachelorgrad i 1980. Han gikk så på University of Southern California’s Keck School of Medicine, hvor han i 1984 gikk ut med graden medisinsk doktor. Han gikk gjennom sin praksisperiode i indremedisin ved USC County Hospital og tok siste året i praksisen på Huntington Memorial Hospital, før han senere gikk inn i privat praksis.

Dr. Pinsky er aktiv på blant annet både X og YouTube, og han har en omfattende YouTube-profil med mange følgere og mange videoer. YouTube, som nå helt åpent er et gigantisk sensurorgan helt etter brukermanualen 1984, tok ned to videoer med Dr. Pinsky for kort tid siden.

(Faksimile fra Dr. Drew Pinsky’s X-profil)

Videre:

(Faksimile fra Dr. Drew Pinsky’s X-profil)

Som du ser helt nederst i siste skjermbilde ser vi konturene av noe “spennende”. Dr. Pinsky blir nemlig tilbudt et “treningsopplegg” eller “utdanningsprogram”. Youtube er altså ikke fornøyd med den medisinske utdannelsen til Pinsky, ei heller hans frie diskusjoner om det han er utdannet innenfor (medisinske spørsmål), slik at de ønsker å utdanne ham via et treningskurs:

(Faksimile fra Dr. Drew Pinsky’s X-profil)
(Faksimile fra Dr. Drew Pinsky’s X-profil)
(Faksimile fra Dr. Drew Pinsky’s X-profil)

Journalisten Glenn Greenwald var én av dem som reagerte på dette med grøsninger:

(Faksimile fra Glenn Greenwald’s X-profil)

De styrende eliter kjører nå altså løpet helt ut, og kommer til å fortsette med det i et enda sprøere omfang i årene som kommer, rett og slett fordi de kan. Hvorfor skulle de ikke? Det er jo bare noen ytterst få som roper ut mot eller prøver å gjøre noe med det som foregår. Det store flertallet er delt i to undergrupper. Den ene og største gruppen aner absolutt ingenting om det som foregår, fordi de ikke har, og kommer aldri til å ha, en mening eller standpunkt som eliten eller dets nyttige idioter trenger å sensurere. I tillegg leser de bare konsernmedia, som ikke informerer om noe viktig eller sant av det som foregår. Den andre noe mindre gruppen går rundt å sier “slapp nå av litt da, de kommer aldri til å dra det så langt“, helt samtidig med at de er tilskuere til at det har blitt dratt akkurat så langt. Eller en annen variant: “slapp nå av litt da, folk ville aldri godta det hvis de prøvde på noe sånt”, helt samtidig med at de er tilskuere til at 99 % av folk godtar alt sånt.

Romas siste dager

I tillegg til at det nok er betimelig å si at vi er i 1984, er det en rekke grunner til å hevde av vi er inne i “Romas siste dager”. Dette uttrykket henviser til sammenbruddet av Romerriket utover 400-tallet etter en lang periode med moralsk, kulturell og økonomisk forråtnelse og galskap. Altså en sivilisasjonskollaps. En slik sivilisasjonskollaps er vi inne i nå i dag, men nå gjelder det det vi kan kalle det Anglo-Amerikanske Imperiet og den vestlige og nord-europeiske/nordiske sivilisasjonen.

I den vestlige sivilisasjonen er både fenomenet og begrepet sannhet gjort til en 100% relativ ting, og dermed også i realiteten oppløst og fjernet. Vi er inne i en løgnsivilisasjon. Dette gir jo mange katastrofale utslag, men ett mer kuriost utslag er at i spesielt de engelskspråklige landene som Storbritannia og Canada er det et økende problem at unge identifiserer seg om dyr, og kreve rettigheter i samfunnet og på skolen som dyr. Disse kalles furries.

West Monmouth School i Pontypool i Wales er en skole som er belemret med furries. Her har rektoren ved skolen faktisk måtte gå ut og berolige urolige foreldre og andre om at det ikke blir aktuelt for skolen å legge til rette for samt utlevere kattedoer til disse studentene. Her er det altså en rest av mental friskhet igjen, men det at en rektor i det hele tatt må gå ut med noe slikt er et verkende symptombyll på sivilisasjonskollapsen vi er inne i.

Det er for øvrig mer å hente fra Storbritannia, hvor myndighetene (og de styrende elitene bak myndighetene) virkelig har bestemt seg for å intensifisere det psykologiske angrepet på befolkningen. Slikt blir det finurlige utslag av på sikt. Regjeringen har her satt i gang etterforskning på Rye College i East Sussex der en lærer skjelte ut to elever fordi de nektet å godta å at en 13 år gammel medelev var en katt.

Men det er mer, vi er tilbake i Wales:

På en statlig ungdomsskole i Wales blir det fortalt at en elev svarer med “mjaau” i stedet for engelsk når eleven blir stilt spørsmål av læreren.

Og videre:

På andre skoler er det en elev som insisterer på å bli tiltalt som en dinosaur, én hevder å identifisere seg som hest, mens en tredje er sagt å gå med en kappe og krever å bli anerkjent som månen.

Dette er for øvrig også et land hvor politiet bruker sine systemer og sine etterforskningsressurser inn mot 9-åringer for “hatkriminalitet”, eller for å ha slengt med leppa som det het før i tiden:

(Faksimile fra expres.co.uk)

Jeg kunne fortsatt i det uendelige med eksempler fra andre land som Canada, men skal nøye meg å nevne en sak hvor en professor (naturligvis, les gjerne denne fra Tveit om tøyseakademia) har studert furries og funnet ut at fenomenet er mentalt sunt og egentlig positivt for unge.

Norge, som jo ikke er en selvstendig nasjon, men er et slaveland under det Anglo-Amerikanske Imperiet, tar alltid etter, og det er et miljø med furries også her. Jeg har for eksempel fått nyss i at det er en skole på Østlandet hvor rektor har nedlagt forbud mot bjeffing. Årsaken er at det er en gruppe furry-katter på skolen, og de andre elevene har vittig nok funnet ut at det kan være artig å bjeffe til/på/mot disse, og bjeffing blir således en form for mobbing.

Jeg skal komme med en spådom om at følgende scenario reelt sett finner sted innen 1-2 år, trolig i Canada eller Storbritannia først:

En la oss si 10 år gammel elev identifiserer seg som kanarifugl, og i tillegg til å være ikledd fjær får utdelt bur å sitte i i klasserommet. Det er naturligvis furry-katter på samme skole. En furry-katt kommer i skade for å mjaue til fuglen, noe fuglen oppfatter truende. Katter jakter jo som kjent på fugler, og foreldrene anmelder furry-katten for trusler. Bare noe få ler av det hele, mens politiet og myndighetene på sin side setter inn betydelige ressurser for å etterforske den 10 år gamle “katten” i trusselsaken.


Denne artikkelen ble publisert av Foreningen lov og helse.

Forrige artikkelUkraina har tapt strategiske litiumgruver
Neste artikkelEn «nasjonal skandale»: BBCs dekkoperasjon når det gjelder Gaza
Foreningen lov og helse
Foreningen er initiert og dannet av personer hovedsakelig fra justis- og helsesektoren som er kritisk til helsepolitikken (eller deler av den) samt lovverket som ble innført som en respons på at det ble erklært en koronapandemi i starten av 2020. Foreningen er primært åpen for medlemmer i eller med bakgrunn fra justis- og politi, helsesektoren (privat eller offentlig), forsvaret, jurister og skole/utdanning. Dette er yrkesgrupper innenfor de systemene som i betydelig grad har vært involvert i den offisielle håndteringen av pandemien.