
Siste melding fra galehuset
Jeg har tidligere redegjort for at helsa er elendig, og har gått til hemodialyse på Ullevål sykehus i et helt år. Men i motsetning til både de «nasjonalkonservative» og den fiktive NATO-krigsvenstresida leser jeg Forsvarets forum hver dag. Det er i seg selv en stor påkjenning.

Norge som militær stormakt
En skulle ikke tro det var mulig å bli så spenna gal som trioen Støre, Stoltenberg og Barth Eide. Under sitt siste besøk hos helten Zelensky lovet Støre ytterligere 85 milliarder kroner til regimet. Dermed er vi oppe i rundt 200 milliarder kroner til NATO-krigen mot Russland, noe som gjør vesle Norge til en supermakt i krigen mot Moskva.
Din støtte holder oss gående!
Steigan.no er en av de svært få norske nettavisene med daglig publisering som drives 100 % av frivillige leserbidrag, uten pressestøtte, uten annonser og uten betalingsmur. Takk for at du gjør det mulig.
Støtt oss herSamtidig melder Forsvarets forum at Storbritannia har begynt å drive flyspionasje mot Kola og Murmansk, i tillegg til å holde militærøvelser på Jan Mayen sammen med USA. Langtrekkende raketter og luftvernsystemene NASAMS og NOMADS fra Kongsberg skal utplasseres i Finnmark.

Oljefondets investeringer i Israel
Så melder Aftenposten at det norske oljefondet har investert betydelige beløp i israelsk forsvarsindustri:
«Oljefondet har fortsatt investeringer i 29 israelske selskaper, til en samlet verdi av 23,8 milliarder kroner».
Det har ikke vært noen bred debatt om dette. Opplysningen ble publisert 13. august.
Norske millioner til Libanon
Så er vi framme ved 27. august, da vi kunne lese at Norge gir 65 millioner kroner til den libanesiske hæren og 336 millioner kroner til den libanesiske staten. Hæren og staten i Libanon har i dag ett og samme prosjekt: Libanon skal bli en okkupert vasallstat under Israel og USA.
Mot dette prosjektet reiser alle libanesiske patrioter seg, enten de er drusere, kristne eller sunnimuslimer. NATO-pressen arbeider hardt for å framstille det som om det bare er den angivelig fryktelige terrororganisasjonen Hizbollah som har innvendinger mot at Libanon blir en israelsk vasallstat. Men som vi forstår av Oljefondets investeringer, har Norge ingen innvendinger mot at Israel bygger Stor-Israel.
Krigen utvides
Det er ikke nok for galehuset å føre krig mot Russland. Det vil også føre krig mot alle patriotiske og nasjonalsinnede libanesere.
Vi kan på forhånd slå fast at det ikke vil hjelpe Israels kolonialkrig stort om Norge fortsetter å sende penger til landets forsvarsindustri og vasaller i Beirut. Geriljakrig og langvarig folkekrig vil sette en stopper for dette.
Denne artikkelen ble publisert av Derimot.no.
oss 150 kroner!


