
Jeg ble spurt om hvem jeg har mest sympati med blant alle ofrene for krigen i/om Ukraina.

Først og fremst ukrainerne, da de lider trefolds, i kronologisk rekkefølge:
1) Under korrupte ledere av forskjellige slag, siden Ukraina ble sjølstendig i 1991. Og siden 2014 har ikke lederne bare vært korrupte, de har tjent fremmede makter, særlig USA, framfor sitt eget folk.
2) Under Russlands krigføring, som kan ha drept/såret en million ukrainere, samt drevet flere millioner på flukt.
3) Under USA/NATO/EUs bruk av ukrainere som kanonføde mot Russland.
Dernest syns jeg synd på russerne, som har mistet titusenvis av sine under krigen, samt at mange flere har blitt skada for livet. Det kan være langt flere, både drepte og skadede. Men jeg tror det er flest drepte/skadede på ukrainsk side.
Jeg har også sympati med europeerne, som har ledere som er så uansvarlige/korrupte og så høye på seg sjøl at de ikke skjønner at de har vært med på å provosere fram krigen, som nyttige idioter for USAs militær-industrielle kompleks. Noen av dem, hvor mange vet vi ikke, er verre enn nyttige idioter. De er bevisste medkonspiratører i USA/NATO/EUs krig mot Russland, som også er en krig for å opprettholde det verdenshegemoniet Vesten har hatt i 500 år, men som allerede er tapt.
Jeg vet ikke hvilket av NATO/EU-landene som svekkes mest av krigen. Men det kan være Tyskland. steigan.no er best i Norge på flere områder, blant annet når det gjelder å fortelle om krigens skadevirkninger på Tysklands økonomi. I dag melder redaktøren at «tysk stålgigant vil kutte 11.000 jobber de kommende årene (…). Også bilprodusenter og leverandører i Tyskland er i krise på grunn av svak økonomi og lav etterspørsel etter elbiler».
Norge er muligens det landet i Europa som har blitt minst skadet av krigen. I hvert fall materielt sett, for krigspsykosen er sterk her også. Så jeg syns også synd på nordmenn.
Dessuten syns jeg synd på nordmenn fordi Norge har blitt så ensrettet, kanskje mest ensrettet i Europa. For ALLE på Stortinget, nesten ALLE i mediene og ALLE i organisasjonslivet, kulturlivet og idretten marsjerer i takt, der de konkurrerer om å pøse mest penger inn i krigen. For dette er en konkurranse om ‘godhet’, som måles i kroner gitt til våpen. Og konkurransen pågår UTEN at konkurrentene skjønner at de er medansvarlige for at det ble krig. Og UTEN å risikere mer enn andres liv og andres penger.
Alt i alt er det altså mer enn Ukraina og ukrainernes liv som står på spill, som om ikke det er nok. Politikerne i Norge har naturligvis mest ansvar. Dernest mediene deres og andre som fremmer løgnene krigen bygger på.
Skjønt gradvis forstår også flere nordmenn at det ikke bare er ‘Putin’ som har skylda for at det ble krig. Og det er flere lys i tunnelen, som meningsmålinger har vist den siste tiden. Først en som viste at 52 % av ukrainerne vil ha øyeblikkelige fredsforhandlinger.
https://news.gallup.com/poll/653495/half-ukrainians-quick-negotiated-end-war.aspx?
Her en måling som viser at flertallet i USA vil ha slutt på militær hjelp til Ukraina. Det er lignende flertall i visse andre NATO-land.
https://www.theamericanconservative.com/poll-majority-of-americans-back-ending-military-aid-to-ukraine/
Zelensky er ikke så populær som vi blir fortalt i Norge. Kan det være derfor han avlyste valget som skulle ha vært i mai?
Ukrainians’ approval of Zelensky, government at lowest point of war: Survey
Er Trump et lys i tunnelen? Han har i alle fall lovet fred og Zelensky sa at freden vil komme raskere med Trump som president. Hvis Trump skulle vise seg å være en ‘peacemaker’ vil det bli en enda større krise/sjølransakelse på Stortinget og i mediene deres.
Arne Bård Dalhaug, pensjonert generalløytnant og seniorrådgiver i Den norske Atlanterhavskomité, sier i dag iflg iNyheter at Trump kan bli en av de største presidentene etter annen verdenskrig, hvis han «lykkes i å avslutte Russlands krig mot Ukraina på en måte som Kyiv kan akseptere, samtidig som han skaper varig fred i Midtøsten».
https://inyheter.no/27/11/2024/mener-trump-kan-bli-en-av-de-storste-presidentene-etter-annen-verdenskrig/?
Den som lever får se.
oss 150 kroner!


